Premium Gastro 100% Chef – molekulární gastronomie, suchý led, catering Cookplay - designové nádobí Figgjo - porcelán pro profesionální kuchyně Kangabox - ergonomické, lehké a odolné termoboxy  Vollrath - gastro vybavení kuchyní, jídelen a restaurací 
  • Sal de Añana - solné krápníky, solné květy, minerální sůl a tekutá sůl
  • Sal de Añana - solné krápníky, solné květy, minerální sůl a tekutá sůl
  • Sal de Añana - solné krápníky, solné květy, minerální sůl a tekutá sůl
  • Sal de Añana - solné krápníky, solné květy, minerální sůl a tekutá sůl
  • Sal de Añana - solné krápníky, solné květy, minerální sůl a tekutá sůl

Sal de Añana

Sal de añana katalogy

Solný krápník

Añana Chuzos jsou tenké přírodní krápníky, které vznikají v údolních oblastech, kudy protéká slaná voda ve vysutých kanálech. To, co bylo dříve považováno za montážní chybu z důvodu prosakování slané vody, se nyní stalo hodnotným středem zájmu.

Jejich hodnota spočívá v tom, že to jsou vzácné a jedinečné produkty vysoké kvality. Chuzos jsou sbírány ručně, jeden po druhém, zpod dřevěných konstrukcí této netradiční kulturní krajiny.

Díky své jemné a kompaktní struktuře se krápníky rozpouštějí v ústech velmi rychle. Navíc je chuť okamžitě doplněna o čistou a dlouhotrvající slanou chuť. Senzorické analýzy Baskické státní univerizity ukazují, že se jedná o jeden z nejkvalitnějších solných produktů na světě.

Solné květy

Nepravidelné vločky čisté soli se získávají zcela přírodním procesem. Jsou vyprodukovány během letních měsíců pomocí tradičních technik vyvíjených sběrači soli již po generace.

Křupavá textura a lesklý vzhled jsou výsledkem specifického výrobního procesu. Vločky vznikají na začátku vypařovacího procesu, kdy začnou krásné krystaly vyplouvat na povrch. Krystaly jsou sbírány ručně předtím než spadnou na dno sběrných mís.

Tyto vločky jsou charakteristické extrémní přírodní čistotou. Absence průmyslového pročišťování udržuje bohatost minerálů a stopových prvků. Jejich křupavá textura a skvělá schopnost doplnit chuť jídla z nich dělá velmi oblíbený produkt pro přípravu pokrmů ve špičkových gastronomických zařízeních.

Minerální sůl

Čistota solných krystalů získávaných v solném údolí Añana je dána tradičním výrobním procesem a původem surového materiálu. Slaná voda vzniká přírodně tím, že čistá pramenitá voda protéká oblastmi rezervoárů soli se stářím více než 200 miliónů let.

Solné krystaly jsou produkovány klasickým způsobem v pánvích. Slunce a vítr zapříčiňují postupný nárůst velikosti krystalků soli a navzájem je propojují. Když se zvětší jejich velikost, klesnou ke dnu, kde jsou ručně sbírány sběrači soli.

Lahodnost krystalické soli Añana je celosvětově uznávána již od roku 1851. V ten rok se výrobci soli prezentovali na první světové výstavě v Londýně (dnešní Expo), kde získali čestné uznání a bronzovou medaili. Tato sůl s více než 1200letou historií a kulturou zpracování, je velmi dobrá pro zdraví, neboť nabízí vyvážené množství přírodních minerálů a je bohatá na stopové prvky. Pro dosažení požadované chuti postačuje jen velmi malé množství.

Tekutá sůl

Tekuté “zlato” je výsledkem přírodní čerstvé vody profiltrované přes podzemní zásobárny pevné soli, která se formovala před 200 miliony let při vysychání moře. Užijte si produkt, který pomáhá péči o Vaše zdraví, a který obsahuje minerály prospěšné lidskému tělu. Pro dodání požadované chuti je potřeba jen malé množství soli.

Použití: Vhodná především k postřiku na saláty nebo jako postřik na masa či ryby před vařením či pečením.

Dárkové balení

Tato sůl patří mezi nejoblíbenější na světě, a to i mezi michelinskými šéfkuchaři. Dárkový set obsahuje tři druhy soli.